KERAMIK, 5 delar, Sverige. Bl a Stig Lindberg, 1900-talets andra hälft.

Vas, stengods, "Blomsten", Johnny Rolf, Gustavsberg, signerad, 1960-tal. H ca 18.
Vas, chamotterat stengods, ur serien "Igelkottsvaser"(vit/grå), Gunnar Nylund, Rörstrand. H ca 12,5.
Vas, "Carrera", Gustavsberg. H ca 31
Askfat, "Domino", Stig Lindberg, Gustavsberg. 15,5x15,5.
Fat, bladformat i blått och rött, Stig Lindberg, Gustavsberg, signerad. L ca 31,5

Slitage, repor och nagg.

Utropspris
2 500 SEK