PARTI SILVER, 14 delar, bl a dosa, Guldsmeds AB i Stockholm Försäljnings AB, Stockholm. 1900-tal. Totalvikt ca 655g.

1 sminketui, med ingraverad text samt dekor av studentmössa i emaljliknande material, 1900-tal. ca 8x10.
1 fat av mindre modell, med ingraverad text, 1900-tal. D ca 16.
4 olika typer av koppar i liknande modeller. 2 av dessa med fot. Samtliga med ingraverad text. H 3-6,5.
3 skålar, ingraverad text. H ca 3, D ca ca 5.
1 ljusstake. H ca 4.
1 pokal, ingraverad text. H ca 5.
1 bricka, med emaljliknande märke. D ca 9.
1 bricka, kvadratiskt, ingraverad text. Ca 7.5x7.5.
1 bricka, ingraverad text. D ca 13.
1 dosa, ingraverat monogram. H ca 6, D ca 8.

Slitage och repor. Ingraverad dedikation och initialer. Ljusstake med fylld fot, vilken är inkluderad i totalvikt.

Utropspris
3 500 SEK