PARTI SILVER, 17 delar, bla bålslev CPÅ, Arboga, 1829. Tot vikt ca355g (exkl slev samt vas med fylld fot).

Bla Dosa, K. Anderson, Stockholm 1909, lock med emaljplakett "Konstindustriutställningen Stockholm 1909", diam 5. 5 snapsglas invändigt förgyllda, imp stpl. Vas h 16,5. Bålslev, Carl Petter Åberg, Arboga, 1829.

Slitage. Bucklor. Gravyr. Plaketter.

Utropspris
1 500 SEK