Kan inte nå servern
Temaauktioner online
Madeleine Pyk – en samling F769
Auktion:
The Eclectic Collection F772
Auktion:
Helge Dahlman F782
Auktion:
Birds by Toikka – Part 2 F728
Auktion:
En privat samling handknutna bruksföremål från Persien E1309
Auktion:
Silver Linings E1279
Auktion:
Chalet Interiors E1217
Auktion:
Liveauktioner
Contemporary Art & Design 670
Auktion: 21−22 april 2026
Important Timepieces 671
Auktion: 21 april 2026
Modern Art & Design 672
Auktion: 20−21 maj 2026
Important Spring Sale 673
Auktion: 10−12 juni 2026

MATSERVIS, 64 delar. Porslin, "Pomona"+"Picnic", Marianne Westman, Rörstrand.

MATSERVIS, 64 delar. Porslin, "Pomona"+"Picnic", Marianne Westman, Rörstrand.

10 mattallrikar, 13 djupa tallrikar, 16 assietter, 4 karotter med lock, 2 karotter, 5 skålar, 5 uppläggningsfat, 2 värmeunderlägg, 9 äggkoppar, smörask, terrin med lock, liten skål. Karott som saknar lock medföljer. Picknick tillverkades på Rörstrand år 1956-69, tallrikar och kaffekoppar ur servisen Pomona räknades in i Picknick-serien.

Nagg.

Auktionen avslutades
Har du ett liknande föremål du vill få värderat? Vi har de högsta slutpriserna i Norden. Kontakta oss.
Utropspris
6 000 SEK
Auktionen är avslutad.
Köpinformation
Ta del av det senaste från Bukowskis
Håll dig uppdaterad på våra kurerade temaauktioner, liveauktioner, visningar och nyheter från konst- och designvärlden. Prenumerera på vårt nyhetsbrev.