Madeleine Pyk – en samling F769

SKRIVSKÅP, rokokostil, sent 1800-tal.

Ek, tvådelat, överdel med uppsvängt krön och dörrpar med dekor av dörrspeglar, skrivklaff med lådinredning, 4 lådor. L 114, b 51.86, h 207. Nycklar finns.

Slitage med smärre lösa lister. Utbytta beslag.

Utropspris
5 000 SEK