VYKORTSALBUM MED VYKORT, 3 st, motiv från bl a Tyskland och Frankrike. Sent 1800-tal och tidigt 1900-tal.

Från Paris, Milano, San Francisco, Dresden, Heidelberg, Hamburg, Berlin m.m.
Bland motiven finns förutom statsvyer även porträtt av kejsar Ludwig av Bayern, kejsar Wilhelm II, tsar Nikolaj II m. fl.

Slitage, nagg. Större delen av korten är skrivna.

Utropspris
3 000 SEK