BÄLGKAMERA, Ikon Zeiss, Contessa Nettel samt KASSETTER 6 st, märkta Contessa Nettel. 1930-tal.

Tessar 1:4,5 f= 12 cm Carl Zeiss, Jena, Nr 718681.
D.R.P No 258646 D.R.G.M. COMPUR.
Kamerahus av trä, mått med utdragen bälg 10x12x16 cm.
Väska medföljer.

Slitage, ej genomgången, ej funktionstestad.

Utropspris
300 EUR