PARTI SILVER, 14 delar, bl a Mexiko. Vikt ca 464g (exkl vaser, ljusstakar, dosa, flaska)

Ett par ljusstakar med fylld fot, ett par bägare även de med fyllning. Vas, ett par små ornamenterade koppar, 2 skålar varav en med konturerad kant och den andra med handtag i form av orm. Fyra dosor varav tre runda med dekor av bl a franska liljan och en oval med loch av grön sten. En liten flaska med lockknopp av turkos. H 2-14.

Slitage. Repor.

Utropspris
2 500 SEK