PARTI BESTICK, silver. Bl a Samuel (Sam.)Pettersson, Lindköping, 1882. 1800-tal. Totalvikt ca 1200 g.

1 Soppslev med svarvat rakt trähandtag, Samuel (Sam.)Pettersson, Lindköping, 1882. L ca 46.
1 gaffel, Finland. 1900-tal. L ca 16,5.
1 borssked, L ca 18.
1 matgaffel, L ca 20.
2 sockerströare, L ca 14-22.
5 knivar i olika modeller, 16,5-20. Bl a Johan Wahlström, Jönköping, 1853.
6 matskedar, modell "Olga", Samuel (Sam.) Pettersson, Lindköping, 1884. L ca 22.
32 mindre skedar i olika modeller, varav 12 i etui, L ca 9,5-13.

Slitage, repor. Soppslevens trähandtag är inkluderat i totalvikt.

Utropspris
3 000 SEK