Madeleine Pyk – en samling F769

Ivan Lönnberg

(Sverige, 1891-1918)
Ivan Lönnberg
(Sverige, 1891-1918)

IVAN LÖNNBERG, olja på duk. Signerad och daterad Paris 1914 a tergo.

"Självporträtt". 61 x 38.

Ytrispor och ytsmuts.

Proveniens

Skulptören Nils Santesson enligt text a tergo.
Kompositören och radiomannen Sven Paddock.

Utropspris
8 000 SEK