Bordspendyl samt kandelabrar ett par. Rund emaljerad urtavla märkt Ingo Freres a Paris. Krön med dekor av tre bronspatinerade figurer. Stomme i vit marmor, förgylld massingsdekor. Kandelabrar med tre ljushållare uppburna av pojke. Höjd 44-45. Nyckel finns.
Slitage. Smärre sneda detaljer. Pendel finns. Ej funktionstestad.