SKRIN, silver. Nyrokoko, Österrike-Ungern, 1800-talets andra hälft. Vikt tot 300 g.

Rektangulär form på klotfötter. Bär spår av förgyllning på insidan. Längd 13 cm, bredd 9 cm, höjd 12,5 cm.

Ställvis små bucklor. Bruksslitage. Dekordel på locket skadat. Nyckel saknas.

Utropspris
4 000 SEK