Vitae patrum: oder, Das Leben der Altvater und anderer gottseeligen Personen/aufs neue revidiret. Förord av Johann Daniel Herrnschmidt. Innehåller ett par illustrerade etsningar. Bok med höjd 21,5 cm, bredd 17,5 cm.
Ej genomgången. Bokpärm med slitage och skador.