BOK, Arnold Gottfried (1666-1714), efter, dat 1718, Tyskland.

Vitae patrum: oder, Das Leben der Altvater und anderer gottseeligen Personen/aufs neue revidiret. Förord av Johann Daniel Herrnschmidt. Innehåller ett par illustrerade etsningar. Bok med höjd 21,5 cm, bredd 17,5 cm.

Ej genomgången. Bokpärm med slitage och skador.

Utropspris
2 000 SEK