ALTARLJUSSTAKAR, ett par, barock 1700-tal.

Förgyllda. Tredelad fot med dekor av änglaansikten. Bladhölstrad stomme. Höjd 63.

Förgyllningsbortfall. Mindre pastellage bortfall. Slitage. Delvis senare förgyllning. Ljushållare saknas.

Utropspris
2 000 SEK