LJUSSTAKAR, 5 st, tenn, 1800-tal.

Några med godronnerad dekor. Bla Norling Jönköping. Höjd 9,5-11 cm. Fasta manschetter.

Bucklor. Bristningar. 1 saknar kulfötter.

Utropspris
1 500 SEK