Värdera enkelt digitalt – vi hämtar

Läs mer och värdera här

35889
SOFFA, gustaviansk stil, tidigt 1900-tal.
Soffa, gustaviansk stil, tidigt 1900-tal.

Vitmålad med guldmålad dekor. Svängda gavlar. Fyra kannelerade framben, två raka bakben. Stoppad rygg och sits. L 174, djup 64.

Slitage med smärre färgbortfall, ett skadat framben.

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

Utropspris
1 500 SEK