BARDISK med STOLAR, 5 delar, Dyrlund, Danmark, 1960-tal.

Jakaranda med svartlaminerad ovansida. Fronten med längsgående stag. Fotstöd med metallprofiler. Baksidan med flaskställ, utdragbar ishink, hyllfack, lådor, skåp med skjutdörrar samt utdragbar arbetsskiva. Längd 180, bredd 60 cm, höjd 116 cm. Barstolar i jakaranda med stoppad sits i svart konstläder. Delvis etikettmärkta Dyrlund, Made in Denmark.

Smärre slitage. Mindre repor. En dekorlist sitter löst. En liten fanerskada på låda.

Utropspris
10 000 SEK