TVÄTT/TOILETTESERVIS, 12 delar, silver och glas, Österrike-Ungern, troligen omkr 1900.

I schatull, bordsspegel, tvättfat, diam 32,5, två flakonger, 3+1 rund toilettedosa, 3 olika avlånga toilettedosor, bägare, bordspingla. Två silverlock utan glasunderdelar medföljer. Samtliga med graverade monogram under adlig krona. H 4-41. Tvättfatets vikt ca 830 gram.

Slitage, smärre bucklor, anlöpningar, ej komplett, några delar saknas helt. Schatullet med skador och uppbrutet lås.

Utropspris
10 000 SEK