BORDSLAMPA, "Sini", design René Kemma, Italien.

Vitmetall samt detaljer i plast. Bordsplatta samt tvingfäste för bord medföljer. Höjd ca 85 cm.

Skruv till bordsplatta saknas. Bruksslitage. Mindre repor. Funktionen ej kontrollerad. Enstaka färgbortfall.

Modellen formgiven 1988.

Utropspris
1 500 SEK