BESTICKUPPSÄTTNING, 74 delar ,C G Hallberg, silver, 1900-talets första hälft. Total vikt inkl blad ca 3600 g.

Modell "Oxiderad med band". 8 matknivar, 8 matgafflar, 8 matskedar, 8 kaffeskedar, 12 smörgåsgafflar, 6 gafflar med förgyllda blad, 8 bordsknivar, 8 bordsgafflar, 8 bordsskedar. Bl a CGH. Bordskniv, längd 21. Matkniv, längd 25,5. Kaffesked, längd 12,5. Förgylld gaffel, längd 16.

Bruksslitage.

Utropspris
10 000 SEK