Madeleine Pyk – en samling F769

FRIMURARSYMBOL, SIGILL, KLOCKNYCKEL, 18k guld resp silver. Vikt guld ca3,2g.

Frimurarsymbol, hänge i form av slev med emaljarbete, 18k guld, längd ca4cm. Sigill silver med monogram, längd 3cm. Klocknyckel, förgyllt silver med karneol, stämplad Sam Pettersson, Norrköping, 1919, längd 5cm.

Slitage, ställvis kraftigt.

Utropspris
1 500 SEK