BÄNK, renässansstil, omkring år 1900.

Krön med skuren dekor av monogram och parställda drakar. Svängd front. Kopplade ben med rik skuren dekor av blomsterslingor och maskaroner. Längd 130.

Sits med spricka. Dekorskador och lagningar. Repor.

Utropspris
4 000 SEK