PABLO PICASSO Fat, "Oiseau au ver", Madoura, Vallauris, Frankrike 1950-tal.

Fajans, dekor av fågel i svart, vitt och grönt. Signerat och stämplat EDITION PICASSO MADOURA PLEIN FEU. Diameter 15,3 cm.

Smärre bruksslitage.

Utropspris
4 000 SEK