SKIVSTÄLL, "Bruksbo", troligen Torbjörn Afdahl, Mellemstrands trevarefabrik, Norge, 1960-tal.

Jakarandafanerad. Etikettmärkt och stämpelmärkt. Längd 35, djup 34, höjd 35 cm.

Lättare ytslitage.

Utropspris
1 200 SEK