Smycken
361058

KLOCKKEJDA SAMT CHATELAINE OCH HÄNGE, 18k guld samt diamanter tot ca0,10ct o ametister. 1900-tal. Vikt ca24g.

Klockkedja, fantasilänk, längd 44,5cm. Chatelaine med gammalslipade diamanter, längd 11cm. Hänge, filigran med tre ametister, höjd 3,5cm.

Slitage. Hänge möjligen fyllt.

Utropspris
5 000 SEK