SPEGEL, rokoko, 1700-talets andra hälft.

Delat spegelglas. Det nedre fasettslipat. Rak ram med rester av förgyllning, svängt och skuret överstycke i form av rocailler och krönande snäcka. H 52.

Starkt sliten förgyllning och smärre dekorskador.

Utropspris
4 000 SEK