PARTI SILVER, 6 delar, bland annat CG Hallberg, Stockholm, 1937. Total vikt ca 156g.

2 skålar, en med glas, dekor av lagerkransar, en med utsvängd mynning. 2 pokaler i olika storlekar. 2 bägare. H 3-8,5.

Bruksslitage. Repor. Minnes/monogramgravyr. Glasskål ej inkluderad i vikt.

Utropspris
2 000 SEK