MATSERVIS, porslin, 50 delar, "Musselmalet", Royal Copenhagen. 1900-talets andra hälft.

Mattallrikar 24,
Förrättstallrikar 12,
Uppläggningsfat, 6,
Smörhundar 4 st,
Terrin med lock,
Kanna,
Skålfat,
Såsskål.

Bruksslitage.

Utropspris
6 000 SEK