DRÄKTVÄRJA, Toledo, Spanien, 1900-tal.

Mässingsfäste med pärlemorrepp. Rak klinga med etsad dekor samt text Fabrica de Toledo. Längd 95 cm.

Slitage. Pärlemor med smärre skada. Balja saknas.

Utropspris
1 500 SEK