SOFFA, Nordique, Sverige, 1990-tal.

Soffa med svängbara sidbord. Avtagbar tygklädsel. 2 kuddar samt armlänsskydd medföljer. Märkt Nordique Sweden. Bordsskivor samt ben av bok. Längd 208, höjd 86, djup 80 cm.

Smärre bruksslitage. Ett par fläckar.

Enligt uppgift inköpt på David Design, Malmö.

Utropspris
3 000 SEK