TALLRIK, porslin, Bröderna Kornilov, St. Petersburg 1861-1884, Ryssland.

Rosa brätte, i mitten polykrom puttomotiv. Diameter 18 cm.

Slitage, enstaka nagg på fotringen.

Utropspris
100 EUR