Allmoge
363239

SKÅP, allmoge. Järvsö, Hälsingland, 1800-tal. Daterat 1834.

Molnmarmorerat mot mörk botten. Dörrarna med polykromt blomstermåleri. Längd: 132 cm, Djup: 57 cm, Höjd: 225 cm. Nyckel finns.

Slitage, repor.

Utropspris
30 000 SEK