TAKARMATUR, mässing, jugend, 1910-tal. H 87.

Tre ljusarmar med vardera två ljuspipor, stiliserad dekor, ljusgrön porslinskupa. Vikt.

Slitage, smärre skador, krönande mässingsring till kupan saknas. Ombygd från fotogen till el.

Utropspris
1 500 SEK