SPEGELLAMPETT, Karl Johan, hallstämplad Göteborg 1833.

Förgyllt och bronserat ramverk. Krönande musiktroffé. Höjd 80 cm.

Senare bronsering och förgyllning, glas med mindre anlöpningar, mindre del av kröndekor saknas.

Utropspris
5 000 SEK