SERVIS, 57 delar, "Japan", flintgods, Rörstrand, omkring sekelskiftet 1900.

Mattallrikar, 12 st, förrättstallrikar, 12 st, djupa tallrikar, 12 st, desserttallrikar, 12 st, uppläggningsfat, tre st, uppläggningsskål , såsskål, kanna, terrin med fat, samt lockkarott, samt karott (ett lock medföljer). Servisen tillverkad mellan 1866 och 1926.

Bruksslitage. Mindre krackelyrer, missfärgningar, flisor och nagg.

Utropspris
3 000 SEK