TALLRIKAR, 7 st, porslin, "Astro Labio", Fornasetti, Milano, Italien, 1900-talets andra hälft.

Runda tallrikar med svartvit tryckt dekor av astronomiska mätinstrument mot guldfond. Diameter 21 cm.

Bruksslitage ställvis hårt, repor.

Utropspris
1 500 SEK