KARMSTOL, Louis XVI-stil, 1800-tal.

Vitlackerad. Oval stoppad medaljongrygg med krönande rosett. Stoppad sits. Kannelerade ben med ringanfanger.

Slitage, färgbortfall. Renoverad.

Utropspris
2 500 SEK