Carl Ewald Lönngren

(Sverige, 1839-1902)
Carl Ewald Lönngren
(Sverige, 1839-1902)

CARL EWALD LÖNNGREN, 7 st, akvareller, 1800-talets andra hälft.

Motiv från Omberg, Borghamn, Sommen, Blåkyrkan, Hörröds Kyrka, Rödkyrkan Vadstena samt Trehörna sjön. Mått ca 11 x 22 cm samt 18 x 23 cm. 1 oramad.

Ej examinerade ur ram. Något gulnade. Några fläckar.

Utropspris
4 000 SEK