SERVERINGSSKÅL, omkring 1900.

SERVERINGSSKÅL, omkring 1900.

Reliefdekor föreställande gåsmarsch pryder skålens böljande kant. Ostämplad. Diameter 20 cm, höjd 9 cm.

Förgyllning samt dekorfärg sliten.

Enligt uppgift från Ryssland.

Utropspris
200 EUR