ETSNINGAR, 4 st, enligt Rudolf Åkerblom, märkta A. Meller -33.

6 vyer föreställande Skatuddens gamla stugor. Storlek 27x32 cm.

Fläckar, gulnade. Ej examinerade ur ram.

Original litografier avbildade i boken "Vårt Helsingfors, bilder ur stadsmuseets samlingar från 1700-talets slut till 1900-talets början".

Utropspris
150 EUR