LJUSSTAKAR samt PUNSCHBÄGARE, 8 delar, silver, bland annat GAB, Stockholm, 1965.

Ljusstakar på oval fot, höjd ca 18,5cm. Punschbägare på rund fot, förgyllda invändigt, bägarnas totalvikt ca 233g.

Fyllda fötter på ljusstakar. Bruksslitage. Repor.

Utropspris
2 000 SEK