MAX WEESE, olja på duk, signerad.
Kvinna med barn. 122x90
Smärre enstaka repa. Lagad.
Kunstsalon Krone, Hamburg, nr 440.
Deutsch-nationale Kunstausstellung Düsseldorf, 1907.