FOTOGENLAMPA, glas, patinerad metall samt alabaster, nyrenässans, 1800/1900-tal.

Kvadratisk fot samt stam i alabaster. Fötter samt dekorelement, bl a kolonnkapitäl, i patinerad metall. Oljehus i glas med slipad dekor.

Slitage.

Utropspris
800 SEK