Belysning Övrig
36495
BORDSARMATUR, glas och patinerad metall, nyrenässans, 1800/1900-tal.
1900 tal
1900 tal
1900 tal

Konverterad fotogenlampa. Balusterformad stam i flussglas, polykromt bemålad med blommor och fåglar. Ornamentala fötter samt maskaronhänklar i parinerad metall. Märkt S & B. H tot 58.

Slitage. Glaset lagat.

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

Utropspris
800 SEK