36513
SALONGSGRUPP, 8 delar, rokokostil, tidigt 1900-tal.
Salongsgrupp, 8 delar, rokokostil, tidigt 1900 tal

Förgylld med svängda ben. Soffa, l 180, djup 71, bord med svängda kopplade ben, skiva av kolmårdsmarmor, l 97, b 63, h 75. 4 stolar, ett par fåtöljer. Svängda ryggar, skuren dekor. Stoppade ryggar och sitsar.

Endast smärre slitage och skador på förgyllningen. Smärre sprickor. Smärre fläckar.

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

Utropspris
22 000 SEK