SALONGSGRUPP, 8 delar, rokokostil, tidigt 1900-tal.

Förgylld med svängda ben. Soffa, l 180, djup 71, bord med svängda kopplade ben, skiva av kolmårdsmarmor, l 97, b 63, h 75. 4 stolar, ett par fåtöljer. Svängda ryggar, skuren dekor. Stoppade ryggar och sitsar.

Endast smärre slitage och skador på förgyllningen. Smärre sprickor. Smärre fläckar.

Utropspris
22 000 SEK