BÅLSLEV, silver, trä, Sverige 1700-tal.

Invändigt förgylld. Fredrik I:s medalj i bottnen. Längd 35 cm.

Gravyr, dekordel i ben saknas. Omgjord från tumlare.

Utropspris
300 EUR