MATSERVIS, 48 delar, "Gröna Anna", Rörstrand, 1900-talets andra hälft.

12 mattallrikar, 6 djupa tallrikar, 12 entrétallrikar, 11 assietter, skål, 2 äggkoppar, såsskål samt 3 stekfat. Mattallrikarnas Diam 24.

Smärre bruksslitage.

Utropspris
1 500 SEK