FRACKUR MED KLOCKKEDJA, 14k resp 18k guld, Mondia, klockkedja dat 1960. Vikt ca36,4 resp 15,5g.

Manuell, ljus urtavla, plexiglas, diameter 42mm, 14k guld, stämplad i boett. Klockkedja, 18k guld Pansarlänk, längd 39cm.

Ej funktionstestad. Slitage. Repor på boett. Slitage på klockkedja.

Utropspris
5 000 SEK