TALLRIKAR, 11 st, porslin, imari, Kina, 1700-tal.

Floral dekor. Alla med snarlik dekor. Diameter 23cm.

Enstaka nagg. Repor. Tillverkningsdefekter/glasyrmistor.

Utropspris
8 000 SEK